Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci byl založen v roce 2002

Volejte: (+420) 244 912 158

Finanční servis

Zkušenosti a tradice ve spolupráci s vybranými bankami. Přímá spolupráce s vybranými investičními fondy. Možnost zajištění financování ve vztahu na soukromé investory. Zajištění kompletního servisu včetně pojištění.

Exportní poradenství

Podpora a pomoc při vyhledávání obchodních partnerů. Informace o firmách - produktech a obchodních značkách prostřednictvím obsáhlé databáze.

Pořádání setkání a misí

Pořádání informačních a kontaktních setkání, hospodářských dnů. Společné akce ve spolupráci se státními institucemi, s hospodářskými svazy, obchodními komorami, zastupitelskými úřady a dalšími partnery.

Konzultační a poradenská činnost

Informace o právních úpravách, zprostředkování právní pomoci, poradenství v otázkách daňových, účetních, celních atd. Zprostředkování tlumočnických a překladatelských služeb.

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci rozvíjí obchodní, kulturní a zprostředkovatelské aktivity v regionu východní Evropy a Asie. Zabývá se obchodní činností a zajišťuje přístup na zahraniční trhy států SNS, především Ruské federace, Ukrajiny, Běloruska, Kazachstánu a Vietnamu.

Ing. Igor Střelec, prezident Svazu pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci - Ruská federace, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Vietnam

Česko chce Ukrajinu více připoutat k unii

Cílem projektu Východní partnerství, který byl oficiálně zahájen v roce 2009 v Praze, bylo přiblížení postsovětských republik k Evropské unii prosazováním demokracie a prosperity. Dnes, tři roky poté, se však už státy společenství nemohou zcela shodnout, jak v něm pokračovat. Podle serveru EU Observer je předmětem sporu především Ukrajina.

Server tvrdí, že Česká republika, Litva, Polsko a Slovensko chtějí podepsat obchodní a politickou asociační dohodu už na summitu Východního partnerství ve Vilniusu příští podzim během litevského předsednictví EU. Podpis Asociační dohody a Dohody o prohloubené a komplexní zóně volného obchodu by byl významným krokem k případnému plnému členství v EU.

Českou pozici potvrzuje i tiskový mluvčí ministerstva zahraničních věcí Vít Kolář: „Česká republika podporuje podpis obou dohod s možností následné provizorní aplikace Dohody o prohloubené a komplexní zóně volného obchodu poté, co bude ratifikována ukrajinským parlamentem.“ Kolář dodává, že Česko podporuje i myšlenku speciálního summitu EU – Ukrajina někdy na počátku roku 2013.

Proti tomu ale EUObsever cituje nejmenovaného skandinávského diplomata, podle kterého není možné v současné době podporovat Ukrajinu pod vedením autoritářského Viktora Janukovyče: „Jsme zklamaní z ukrajinského vedení. Neplní kritéria, která byla stanovena. Nemyslím si, že konání summitu je v této chvíli vhodné.“ Vedle Švédska, Finska a Dánska je proti pokroku v jednání s Ukrajinou i Nizozemsko. Německo, Francie a Velká Británie jsou v tomto sporu zdrženliví.

Zajímavý je rozpor ohledně budoucího postavení Ukrajiny mezi Švédskem a Polskem, protože právě tyto země spolu celý projekt vymyslely. Během českého předsednictví pak už jen oficiálně vznikl. Od té doby však Polsko podporuje s Českem a dalšími postkomunistickými státy posilování vztahů s postsovětským prostorem i přes prohřešky proti demokracii.

Naopak Švédsko zaujalo zásadový postoj a požaduje nová tvrdá kritéria pro Ukrajinu, jako je propuštění vězněné expremiérky Julije Tymošenkové či skutečnou reformu soudní moci.

Přestože střet unijních členů o východní politiku EU trvá, podle Koláře se nové společné požadavky k Ukrajině a dalším státům v projektu Východního partnerství podaří na pondělním zasedání ministrů zahraničních věcí EU prosadit.

„Evropská služba vnější akce společně s členskými státy připravila pro toto zasedání dokument, který je přijatelným kompromisem pro všechny unijní země a odráží také pozici Česka,“ je přesvědčen. Vedle Švédska, Finska a Dánska je proti pokroku v jednání s Ukrajinou také Nizozemsko. Německo, Francie a Velká Británie se k tomuto sporu staví zdrženlivě

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/cesko-chce-ukrajinu-vice-pripoutat-k-unii-938591

Home Titulní stránka Česko chce Ukrajinu více připoutat k unii

On-line podpora

K dispozici Pondělí - Pátek, 10 AM - 5 PM EST

Spojte se s námi

Naše pobočky

1

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Glazunovova 885, 148 00 Praha 4, Česká republika
Tel: +420 244 912 158, Fax: +420 244 911 151
Email: pragueoffice@shos.cz
2

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Glazunovova 885, 148 00 Praha 4, Česká republika
Tel: +420 244 912 158, Fax: +420 244 911 151
Email: pragueoffice@shos.cz

3

Союз по экономическому и торговому сотрудничеству

3-ya Tverskaya-Yamskaya 36/40, Moskva, Ruská federace
Tel: +7 499 978 7753, +7 499 978 8947, Fax: +7 499 972 6800
Email: moscowoffice@shos.cz