Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci byl založen v roce 2002

Volejte: (+420) 244 912 158

Finanční servis

Zkušenosti a tradice ve spolupráci s vybranými bankami. Přímá spolupráce s vybranými investičními fondy. Možnost zajištění financování ve vztahu na soukromé investory. Zajištění kompletního servisu včetně pojištění.

Exportní poradenství

Podpora a pomoc při vyhledávání obchodních partnerů. Informace o firmách - produktech a obchodních značkách prostřednictvím obsáhlé databáze.

Pořádání setkání a misí

Pořádání informačních a kontaktních setkání, hospodářských dnů. Společné akce ve spolupráci se státními institucemi, s hospodářskými svazy, obchodními komorami, zastupitelskými úřady a dalšími partnery.

Konzultační a poradenská činnost

Informace o právních úpravách, zprostředkování právní pomoci, poradenství v otázkách daňových, účetních, celních atd. Zprostředkování tlumočnických a překladatelských služeb.

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci rozvíjí obchodní, kulturní a zprostředkovatelské aktivity v regionu východní Evropy a Asie. Zabývá se obchodní činností a zajišťuje přístup na zahraniční trhy států SNS, především Ruské federace, Ukrajiny, Běloruska, Kazachstánu a Vietnamu.

Ing. Igor Střelec, prezident Svazu pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci - Ruská federace, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Vietnam

Rusko je zajímavý trh pro české výrobce

Vraťme se však k česko-ruským vztahům. Ty se za poslední čtyři roky v očích Čechů, jak alespoň ukazují průzkumy CVVM, výrazně zlepšily. Od výrazného propadu, k němuž došlo v roce 2008 po Gruzií vyvolaném konfliktu na Kavkaze, v němž byla Moskva českými politiky a médii vykreslována jako agresor, se loni dostaly na maximální úroveň. V minulém roce je kladně hodnotily bezmála dvě třetiny dotázaných.

 Dnes je totiž mnohem těžší čtenáře nebo diváky přesvědčit, že Rusko je čiré zlo, když Spojené státy každý den bombardují bezpilotními letouny Pákistán a další „zlotřilé státy“, a ve vězení drží vojáka, který si dovolil zveřejnit zločiny, jichž se americká armáda dopouštěla a dopouští po celém světě.

Rusko si naopak stále úspěšněji buduje pověst zajímavého trhu pro české výrobce a jeho neustále sílící hospodářství, a obzvlášť vzbuzuje důvěru, v porovnání se zmítající se ve vlnách ekonomikou Evropské unie. Stejně tomu je i naopak. Ruské investice míří do naší republiky. Jen loni se jednalo o více jak 1 miliardu korun, což, jak uvádí Česká národní banka, je přibližně stejná suma, jakou dosáhly investice z offshorových finančních center.

Zároveň česko-ruské konsorcium MIR.1200, tvořené společnostmi Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, je vážným adeptem na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Planým hrozbám politiků, že nás chce Moskva znovu pohltit, dnes už málo kdo skočí na špek, když jsou vidět pozitivní výsledky vzájemné spolupráce. A proto důvěra Čechů k Rusku budu dozajista růst i v budoucnu.

Jiří Just, http://czech.ruvr.ru/

Okaz na celý článek: Češi se Ruska nebojí 

Home Titulní stránka Rusko je zajímavý trh pro české výrobce

On-line podpora

K dispozici Pondělí - Pátek, 10 AM - 5 PM EST

Spojte se s námi

Naše pobočky

1

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Glazunovova 885, 148 00 Praha 4, Česká republika
Tel: +420 244 912 158, Fax: +420 244 911 151
Email: pragueoffice@shos.cz
2

Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Glazunovova 885, 148 00 Praha 4, Česká republika
Tel: +420 244 912 158, Fax: +420 244 911 151
Email: pragueoffice@shos.cz

3

Союз по экономическому и торговому сотрудничеству

3-ya Tverskaya-Yamskaya 36/40, Moskva, Ruská federace
Tel: +7 499 978 7753, +7 499 978 8947, Fax: +7 499 972 6800
Email: moscowoffice@shos.cz